BKS w trzeciej rundzie pucharu

istotne.pl 0 hutnik pieńsk, bks bolesławiec

W środę (3 września) BKS pokonał w Pieńsku tamtejszego Hutnika 3:0 (1:0). Było to spotkanie w ramach drugiej rundy Okręgowego Pucharu Polski. Bolesławianie rozpoczęli spotkanie w rezerwowym składzie. Trener Andrzej Kisiel dał możliwość gry juniorom, występującym w Lidze Dolnośląskiej Juniorów. Mimo chaotycznej i dość nerwowej gry bolesławianie wyszli na prowadzenie już w 15 minucie. Wówczas w polu karnym gospodarzy sfaulowany został Daniel Ziółkowski. Rzut karny pewnie wykorzystał Daniel Dudkiewicz. Jednobramkowe prowadzenie BKS utrzymał do przerwy. Gospodarze, mimo że grali ambitnie, nie potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Sebastiana Łokaja.

Lepsze widowisko oba zespoły zaprazentowały w drugiej połowie spotkania. W 48 minucie na bramkę Hutnika uderzył Daniel Ziółkowski i było 2:0 dla BKS. Gospodarze także mieli swoje okazje, ale w bramce BKS bez zarzutu spisywał się Sebastian Łokaj. W 88 minucie BKS zadał trzeci cios. Autorem trzeciego gola został Łukasz Rudyk. Piłkarz BKS przelobował bramkarza z Pieńska.

BKS: Łokaj - Janicki, Kapusz, Dudkiewicz (45' Bochnia), Pazio, Ziółkowski (78' Świca), Wojciechowski, Czernatowicz (79' Kraśnicki), Wakulski (71' Kosior), Kliwak (76' Ohagwu), Rudyk