Odbyły się sztafetowe biegi przełajowe

Dziewczynki biegnące w sztafecie
fot. J. Węglarz Na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego MOSiR rozegrano Mistrzostwa Bolesławca w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W poniedziałkowych zawodach startowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.
istotne.pl 0 bieg, mosir bolesławiec

Dziewczęta ze szkół podstawowych miały do pokonania 8 km (10x800 metrów). Pierwsze miejsce z czasem 24 minuty 54 sekundy zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej numer 4 w składzie: Katarzyna Jankowska, Paulina Olszowy, Paulina Kopeć, Joanna Pieszko, Wiktoria Borowska, Dominika Zbroja, Sara Musiał, Kamila Kruk, Katarzyna Świąder, Patrycja Szwedzińska, Patrycja Drążkiewicz. Kolejne miejsca zajęły: Szkoła Podstawowa numer 1 i Szkoła Podstawowa numer 2.

Chłopcy ze szkół podstawowych mieli do przebiegnięcia dystans 10 km (10x1000 metrów). Identycznie jak w przypadku dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej numer 4. Chłopcy z czwórki pokonali dystans 10 km w czasie 34 minuty i 4 sekundy. W składzie zwycięskiego zespołu znaleźli się: Łukasz Krawiec, Eryk Pankowski, Arkadiusz Folga, Tomasz Naliński, Przemysław Wuzberg, Daniel Okraska, Jakub Mazur, Bartosz Ambroziewicz, Jakub Libner, Bartosz Ambroziewicz i Damian Żurawiec. Kolejność miejsc pozostałych drużyn ułożyła się identycznie jak w kategorii dziewcząt. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1, zaś trzecie Szkoła Podstawowa numer 2.

Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych

Dziewczęta z gimnazjów miały do pokonania dystans 10 km (10x1000 metrów). Najszybciej biegi ukończyły reprezentantki Gimnazjum Samorządowego numer 2, w składzie: Joanna Bartko, Anna Jamróz, Ewelina Walczak, Sylwia Michalska, Agnieszka Janicka, Magda Tuberek, Julita Kołcio, Katarzyna Romaszko, Patrycja Kurzepa i Anna Fiedorowicz. Czas dziewcząt z dwójki to 35 minut 32 sekundy. Kolejne miejsca zajęły reprezentacje Gimnazjum numer 3 i Gimnazjum numer 1.

Chłopcy biegali na dystansie 12 km (10x1200 metrów). Pierwsze miejsce z czasem 38 minut 21 sekund zajęła reprezentacja Gimnazjum Samorządowego numer 2. W drużynie znaleźli się Patryk Dudyński, Wojciech Kowalski, Adrian Skrzypacz, Piotr Kołodyński, Jakub Ciesielski, Damian Król, Daniel Zioła, Sałajczyk, Rajfur i Krzysztof Janicki. Kolejne miejsca zajęły zespoły z Gimnazjum numer 1 i Gimnazjum numer 3.

Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca, zostały uhonorowane pucharami i dyplomami. Drużyny z kolejnych miejsc otrzymały dyplomy uczestnictwa. Organizatorem Mistrzostw Bolesławca w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.