Dlaczego latarnie tam świecą i marnuje się energię? – pyta czytelnik

Świecące się latarnie w rejonie ulicy Ptasiej w Bolesławcu
fot. Czytelnik W sobotnie popołudnie (4 grudnia) czytelnik przebywał w rejonie ulicy Ptasiej w Bolesławcu, gdzie została wybudowana nowa droga i oświetlenie.
istotne.pl 4 osiedle, ptasia, latarnia

Reklama

Z redakcją istotne.pl skontaktował się czytelnik z pytaniem, dlaczego na terenach miejskich, w rejonie ulicy Ptasiej w Bolesławcu, tam gdzie ma powstać nowe osiedle domków, świecą się latarnie. 

Latarnie świeciły się 4 grudnia, około godziny 16:00 (jak się zaczęło ściemniać) i później, jak już zrobiło się zupełnie ciemno, nadal się świeciły. Zdaniem czytelnika w ten sposób marnuje się energię elektryczną, oświetlając pola i właściwie puste tereny, gdyż nie ma tam nic oprócz dróg.

O komentarz poprosiliśmy Rzeczniczkę Urzędu Miasta Bolesławca. Komentarz opublikujemy jak tylko go otrzymamy.

Aktualizacja 2021-12-20

Rzeczniczka miasta dziś odpisała:

Świecenie lamp spowodowane było awarią. Awaria została usunięta. W tym rejonie świecą lamy przy ul. Bażantowej (ze względu na bezpieczeństwo pieszych).

Świecące się latarnie w rejonie ulicy Ptasiej w BolesławcuŚwiecące się latarnie w rejonie ulicy Ptasiej w Bolesławcufot. Czytelnik
Świecące się latarnie w rejonie ulicy Ptasiej w BolesławcuŚwiecące się latarnie w rejonie ulicy Ptasiej w Bolesławcufot. Czytelnik

Reklama