Wymęczone zwycięstwo BKS w derbach powiatu

Mecz BKS - Chrobry Nowogrodziec
istotne.pl 4 chrobry nowogrodziec, bks bolesławiec

W meczu 8. kolejki klasy okręgowej BKS pokonał, w sobotę 2 października, na stadionie przy Spółdzielczej Chrobrego Nowogrodziec 2:1 (0:0). Lider tabeli podtrzymał passę meczów bez porażki w klasie okręgowej i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli, jednak styl gry w sobotnim, derbowym pojedynku pozostawia wiele do życzenia.

W pierwszej połowie bramek nie było. Wartą odnotowania sytuacją był strzał z rzutu wolnego Michała Kapusza, po którym piłka odbiła się od poprzeczki bramki Chrobrego. Była jeszcze jednak okazja dla gospodarzy, ale ponownie piłka odbiła się od poprzeczki bramki gości. Poza tym kibice oglądali niedokładną grę z obu stron. Niecelne zagrania, bezpańskie piłki, straty i problemy z przyjęciem piłki. Strzałów natomiast było jak na lekarstwo.

Gospodarze próbowali atakować, posiadali piłkę, rozgrywali, ale niewiele z tego wynikało. Goście wyczekiwali na błąd rywali, żeby następnie przejść do kontrataku, ale w ich grze było również wiele niedokładności, niecelnych podań i właściwie nie stworzyli w tej części meczu zagrożenia dla bramki Jakuba Walczaka.

Trzy gole kibice zobaczyli za to w drugiej części gry. Na prowadzenie BKS wyszedł za sprawą gola Adriana Białego (53 minuta). Zawodnik wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Piotra Kuczyńskiego i zdobył bramkę głową. Po chwili (w 56 minucie) w analogicznej sytuacji na 2:0 podwyższył Jacek Bochnia i gdy wydawało się, że BKS będzie kontrolował spotkanie i kolejne bramki są kwestią czasu do głosu doszli goście. Po strzale Nikolasa Niedzielskiego (75 minuta) piłka znalazła drogę do bramki BKS. Po części był to gol samobójczy. Efekt nieporozumienia defensywy z bramkarzem.

Gol kontaktowy sprawił, że Chrobry zaczął intensywniej szukać okazji na kolejne trafienie. W jednej z sytuacji piłka trafiła w słupek, w drugiej zawodnik Chrobrego, w dogodnej sytuacji, nie trafił w światło bramki. W końcówce meczu zrobiło się nerwowo, zarówno jedna jak i druga strona miały swoje okazje, ale wynik już nie uległ zmianie. BKS Bolesławiec – Chrobry Nowogrodziec 2:1 (0:0).