BKS wygrywa na zakończenie rundy z Czarnymi Lwówek Śląski

Piłkarze BKS na meczu z Czarnymi Lwówek Śląski
istotne.pl 4 bks bolesławiec, czarni lwówek śląski

W sobotnim spotkaniu (20 listopada), kończącym jesienną rundę rozgrywek, seniorzy BKS pokonali przy Spółdzielczej Czarnych Lwówek Śląski 4:0 (2:0).

Bramki dla BKS zdobyli: Dawid Kowalonek, Adrian Kulesza, Mateusz OlesińskiKamil Posadowski.

Sobotni mecz zdecydowanie należał do naszego zespołu. Podopieczni trenera Sebastiana Tylutkiego od początku narzucili swój styl gry rywalowi i na efekty tego nie trzeba było długo czekać. W 20 minucie po ładnej akcji strzał na bramkę rywala oddał Mateusz Medyński. Piłkę ładnie wybronił bramkarz gości jednak na posterunku był Dawid Kowalonek, który uderzeniem głową wyprowadził nas na prowadzenie 1:0. W 36 minucie ładnie w pole karne rywala wszedł Mateusz Olesiński. Obrońca BKS-u pewnie by strzelił gola jednak został wycięty a piłka trafiła do Adriana Kuleszy. Kaczor nie zwykł marnować takich sytuacji i strzałem z bliska wyprowadził BKS Bolesławiec na 2:0. Taki wynik utrzymał się się do przerwy.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Goście z Lwówka Sląskiego wprawdzie szukali gola kontaktowego jednak nasi zawodnicy tego dnia byli bezbłędni. W 49 minucie świetnym rajdem na prawej stronie popisał się Kamil Skiba. Obrońca BKS-u podał do Mateusza Olesińskiego a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził nas na 3:0. Siedem minut później było już 4:0. Wtedy to asystą popisał się Maciej Szewczyk, a bramkę w siatce umieścił Kamil Posadowski. Mimo jeszcze kilku szans wynik nie uległ już zmianie i ostatnie w tym roku zwycięstwo BKS-u Bolesławiec stało się faktem.

Sobotni mecz był ostatnim meczem naszego zespołu w tym roku. Zaległy mecz z Victorią Ruszów został przeniesiony na przyszły rok (5 marca 2022). Na podsumowanie rundy jesiennej przyjdzie jeszcze czas jednak nie da się ukryć, że nasi chłopcy przez całą jesień prezentowali się wyśmienicie i walkę o 4 ligę rozpoczną w przyszłym roku z bardzo dobrej pozycji.

BKS Bolesławiec – Czarni Lwówek Śląski 4:0 (2:0).

Bramki: D. Kowalonek (20′), Kulesza (35′), Olesiński (49′), Posadowski (56′).

BKS: Walczak, Kapusz (żk), Skiba, Olesiński, D. Kowalonek, Borowski (66′ Dul), Medyński, Dmuchowski (51′ Kwoczka (żk)), J. Kowalonek (60′ Kowalski (żk)), Szewczyk (żk), Kulesza (51′ Posadowski).