Szpital przepełniony, będzie 30 nowych łóżek covidowych. Jest gorzej niż jesienią

Szpital przepełniony, będzie 30 nowych łóżek covidowych. Jest gorzej niż jesienią
fot. ZOZ Bolesławiec Trzecia fala koronawirusa rzeczywiście się rozpędza. Szpital jest wypełniony praktycznie w 100 proc. 23 osoby są pod respiratorami.
istotne.pl szpital powiatowy, koronawirus

Złe wieści z bolesławieckiego szpitala powiatowego. Od niemal tygodnia placówka jest przepełniona (110 łóżek), nie ma możliwości przyjmowania większej liczby pacjentów. 23 osoby leżą pod respiratorami.

Wkrótce jednak w szpitalu pojawi się 30 dodatkowych łóżek covidowych. Kolejny koronaoddział otwarty zostanie w miejscu starego oddziału ortopedycznego.

Co z ortopedią?

Oddział zostanie przeniesiony w nowe miejsce i rozbudowany o 8 łóżek. (Łącznie będzie ich 23). I jak podkreśla Kamil Barczyk, dyrektor szpitala powiatowego, znacznie poprawią się i warunki, i jakość leczenia.

Czy ponownie zamkną oddziały niecovidowe?

Na razie nie ma takiego ryzyka.

Jak wygląda sytuacja na oddziałach covidowych?

Jak zaznacza K. Barczyk, sytuacja wygląda na dużo cięższą niż w październiku czy listopadzie ubiegłego roku. Dlatego też istotne jest, aby ci, którzy mają objawy zakażenia wirusem SARS-CoV-2, zgłaszali się do swoich lekarzy POZ. (Wiele bowiem osób zgłasza się do szpitala w momencie, kiedy jest już z nimi bardzo źle. I to często bez jakiejkolwiek wcześniejszej diagnostyki).

Dyrektor apeluje: nie wolno się bać kwarantanny. Wyniki testów są dostępne w ciągu doby. Mało tego, brak świadomości, że jesteśmy zakażeni, może skutkować tym, że zarazimy innych. (Co dla kogoś może się skończyć tragicznie).

Do tematu z pewnością wrócimy.