BKS wygrywa w Wykrotach

Jacek Bochnia walczy o piłkę
istotne.pl 4 piast wykroty, bks bolesławiec

W meczu 13. kolejki jeleniogórskiej klasy okręgowej BKS pokonał w Wyktrotach tamtejszego Piasta 3:2 (2:0).

Sobotnie spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszej połowie zdecydowanie przeważał BKS, który już w 1 minucie wyszedł na prowadzenia za sprawą trafienia Kamila Posadowskiego. Goście mieli przewagę i stwarzali więcej sytuacji, ale warto też odnotować sytuację, w której Adam Turko trafił w słupek bramki Jakuba Walczaka. Pod koniec pierwszej połowy BKS wyprowadził drugi, skuteczny cios. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jacek Bochnia.

W drugiej części gry do głosu doszli goście. Sygnał ku temu dał Paweł Urbaniak, który zdobył dla Piasta gola kontaktowego. Od tego momentu Piast zyskiwał przewagę. Bolesławianie bronili dostępu do swojej bramki, jednak nie zatrzymało to Dominika Szydlarskiego, który pod koniec spotkania doprowadził do remisu. W końcówce meczu gospodarze mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale nie potrafili skutecznie wykończyć swoich sytuacji.

W doliczonym już czasie gry, w zamieszaniu w polu karnym Piasta, piłka odbiła się od ręki jednego z zawodników gospodarzy. W chwili gdy to się stało zawodnik leżał na murawie. Sędzia dopatrzył się w tym przewinienia i podyktował rzut karny dla BKS. Skutecznie wykorzystał go Adrian Puzio, ustalając wynik spotkania na 3:2 dla BKS.