BKS: koniec pucharowej przygody, do półfinału awansował Apis

Apis wygrywa z BKS-em w ćwierćfinale pucharowych rozgrywek
istotne.pl 4 puchar, bks bolesławiec, apis jędrzychowice

W środowym spotkaniu 1/4 rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski Okręgu Jeleniogórskiego Apis Jędrzychowice pokonał na stadionie przy Spółdzielczej BKS Bolesławiec 2:0 (2:0). Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Maciej Machowski (39 i 44 minuta). Zespół z Jędrzychowic awansował do półfinału tych rozgrywek.

Pucharowe spotkanie z Apisem Jędrzychowice piłkarze BKS-u rozpoczęli bardzo spięci. Przez pierwsze 30 minut spotkania kibice oglądali głównie grę w środkowej części boiska. Za wyjątkiem groźnego uderzenia Filipa Zagórskiego gospodarze nie potrafili zagrozić bramce gości. Pod koniec pierwszej połowie piłkarze Apisu bezlitośnie wykorzystali błąd bolesławieckiej defensywy. Niedokładne rozegranie piłki przez obrońców wykorzystał Maciej Machowski i było 1:0. Kilka minut później, tuż przed przerwą, ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. W drugiej połowie meczu goli już nie było. Obie ekipy miały kilka okazji na zmianę wyniku, ale dobrze spisywali się obaj bramkarze. Apis był zespołem skuteczniejszym i zasłużenie mecz wygrał.