Policja interweniowała w czasie koronaprotestów: ponad 190 wniosków do sądu

Policja interweniowała w czasie koronaprotestów: ponad 190 wniosków do sądu
fot. KWP Wrocław Mundurowi: – W trakcie działań na terenie Wrocławia i Lubina wobec 16 osób zastosowano postępowanie mandatowe, natomiast wobec 192 uczestników wdrożono czynności w kierunku złożenia do sądu wniosku o ukaranie.
istotne.pl policja, protest, koronawirus

Dolnośląscy policjanci aktywnie uczestniczyli w zabezpieczeniu zgromadzeń, jakie miały miejsce 10 października we Wrocławiu i Lubinie. Mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu:

Część z uczestników i uczestniczek pojawiła się na nich bez maseczek, choć właśnie od 10 października cały kraj objęty jest strefą żółtą, co oznacza, że w miejscach publicznych noszenie maseczek jest obowiązkowe.

We Wrocławiu, gdzie łącznie w zgromadzeniach brało udział około 300 osób – po dwukrotnym poinformowaniu ich organizatorów o konieczności przestrzegania obostrzeń sanitarnych i dalszym niestosowaniu się do przepisów – zgromadzenia zostały rozwiązane przez przedstawicieli władz miasta.

Rzeczniczka dodaje:

Policjanci w ramach działań, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, prowadzą kontrole różnych miejsc w przestrzeni publicznej, w których od 10 października obowiązuje konieczność zakrywania nosa i ust. Tak było również w przypadku tych zgromadzeń. W związku z tym funkcjonariusze wylegitymowali osoby dopuszczające się naruszeń prawa.

W trakcie działań na terenie Wrocławia i Lubina wobec 16 osób zastosowano postępowanie mandatowe, a wobec 192 uczestników wdrożono czynności w kierunku złożenia do sądu wniosku o ukaranie. Dla 34 osób popełnienie wykroczenia zakończyło się pouczeniem.