Bolesławianin Patryk Kubik weźmie udział w Ninja Warrior. „Liczę na to, że przejdę dalej”

Bolesławianin Patryk Kubik weźmie udział w Ninja Warrior. „Liczę na to, że przejdę dalej”
fot. archiwum Patryka Kubika Mieszkający na co dzień w Londynie biegacz stwierdził, że taka szansa nie może mu przejść koło nosa.
istotne.pl 183 bieg, patryk kubik

Reklama

Pochodzący z Bolesławca Patryk Kubik weźmie udział w castingu do polsatowskiego show Ninja Warrior. – Trenuję pod kątem biegów przeszkodowych i na tym skupiam się najbardziej, jednakże po wysłaniu formularza dostałem pozytywny odzew, więc pomyślałem, że taka szansa nie może mi przejść koło nosa. Zabukowałem bilet lotniczy i udałem się do Polski. W środę mam o 15:30 casting – mówi serwisowi istotne.pl zawodnik.

Co ciekawe, to nie pierwszy start bolesławianina w tym show. Już w ubiegłym roku zakwalifikował się do dalszego etapu. Plany wówczas pokrzyżowała mu pandemia i covidowe obostrzenia. Bolesławianin bowiem od 7 lat mieszka w Londynie.

Jak teraz ocenia swoje szanse? – Czuję się silny – zapewnia. I dodaje: – Na pewno dostanę się do dalszego etapu, rok temu nie byłem tak dobrze przygotowany, miałem 5-letnią przerwę w trenowaniu, nie miałem chwytu, siły, wytrzymałości. Teraz robię 10 treningów tygodniowo.

Bolesławianin regularnie bierze udział w takich imprezach jak Barbarian Race i Runmageddon, uzyskał nawet kwalifikację na Mistrzostwa Europy. Ale jak zapowiada, nawet jeśli osiągnie sukces w programie Polsatu, to nie planuje powrotu do Polski.

W środę, 9 czerwca trzymajcie kciuki za naszego krajana. Casting odbędzie się w podwarszawskim Piasecznie.

Reklama