BKS: pewne zwycięstwo nad Hutnikiem Pieńsk

Piłkarze BKS w meczu z Hutnikiem Pieńsk
istotne.pl 4 hutnik pieńsk, bks bolesławiec

W meczu 24. kolejki klasy okręgowej BKS pokonał przy Spółdzielczej Hutnika Pieńsk 5:2 (3:1). Gole dla BKS: Adrian Puzio (2), Filip Zagórski, Adrian KuleszaAdrian Biały. Dla gości trafili: Dariusz Kowal i Filip Kiełbowicz.

Sobotnie spotkanie świetnie rozpoczęli goście. Już w pierwszej minucie meczu, chwilę po rozpoczęciu gry, na bramkę BKS-u huknął Dariusz Kowal i było 1:0 dla Hutnika. Strata gola podziałała mobilizująco na BKS, który miarę upływu czasu zyskiwał coraz wyraźniejszą przewagę.

Kwadrans przed przerwą wyrównującego gola zdobył z rzutu wolnego Adrian Puzio, który tego dnia akurat obchodził urodziny. Piłka po uderzeniu zawodnika BKS skozłowała i zmyliła bramkarza gości. Chwilę później było już 2:1 dla gospodarzy. Autorem trafienia z ostrego kąta był Filip Zagórski. Jeszcze przed przerwą, ten sam zawodnik, ponownie uderzył na bramkę Hutnika. Niepewną interwencję bramkarza wykorzystał Adrian Kulesza i było 3:1 dla gospodarzy.

Po zmianie stron kibice obejrzeli jeszcze 3 trafienia. Na 4:1 z rzutu karnego podwyższył Adrian Puzio, sprawiając drugi prezent sobie, drużynie i kibicom. Gdy już wydawało się, że następne gole dla miejscowych są kwestią czasu do głosu doszli goście. Wynik meczu zmienił się na 4:2 za sprawą strzału Filipa Kiełbowicza, który precyzyjnym uderzeniem przelobował Jakuba Walczaka. Wynik spotkania na 5:2 dla BKS, ustalił Adrian Biały.

Po sobotnim zwycięstwie zespół z Bolesławca awansował na 3 miejsce w tabeli rozgrywek. Awans do IV ligi jest wciąż możliwy.