tekst zlecony

Kiedy opłaca się wynajem dźwigu?

Kiedy opłaca się wynajem dźwigu?
fot. pexels.com Trudno wyobrazić sobie plac budowy bez górującego nad nim dźwigu. Jednak nie każda firma budowlana musi zdecydować się na zakup żurawia – wiązałoby się to z ogromnymi kosztami, nie tylko samego zakupy, ale też właściwego przechowywania, konserwacji i regularnych przeglądów.
istotne.pl 1 wynajem, budowa, miasto jelenia góra

Reklama

Nie wszystkie firmy budowlane potrzebują takiego zakupu – często do pracy wystarczy wynajem dźwigu.

Kiedy dźwig jest niezbędny?

Nie na każdej budowie niezbędne jest użycie profesjonalnego, ciężkiego sprzętu, jakim jest dźwig. Żuraw mobilny czy wieżowy jest potrzebny w przypadku konstrukcji wielokondygnacyjnych – zazwyczaj używany jest do wznoszenia szalunków lub układania ciężkich elementów na wyższych piętrach. Dźwigi przydają się też przy rozbiórkach, przenoszeniu, rozładunku i załadunku ciężkich towarów czy naprawach dachu wysokich budynków.

Kiedy opłaca się wynajem dźwigu?

Wynajęcie dźwigu opłaca się w przypadku firm, którym jest on potrzebny jedynie okazjonalnie lub gdy jednorazowo potrzebny jest konkretny rodzaj dźwigu. Przykładem może być rozładunek towaru raz na jakiś czas. Wynajem dźwigu opłaca się też firmom, które muszą chwilowo działać poza swoją miejscowością, a transport własnego dźwigu na miejsce pracy zwyczajnie jest zbyt kosztowny czy też osobom prywatnym przeprowadzającym generalny remont – na przykład wymieniającym pokrycia dachowe. Wynajem dźwigu to też świetne rozwiązanie dla tych przedsiębiorstw, których sprzęt uległ awarii lub mają go za mało w stosunku do liczby zleceń.

Zanim wynajmiesz dźwig

Zanim wynajmiemy dźwig należy sprawdzić czy dany model posiada odpowiednie parametry, jak wysięg czy udźwig. Jeśli nie zatrudniamy wykwalifikowanego operatora dźwigu warto zapytać o ofertę wynajmu dźwigu wraz z operatorem – szukanie kogoś na własną rękę zajmuje tylko czas i generuje dodatkowe koszty.

Usługi wynajmu żurawi mobilnych ułatwiają życie przedsiębiorcom, w szczególności tym, którzy na co dzień nie wykorzystują dźwigów w swojej działalności. To też bardzo opłacalna usługa dla wszystkich przeprowadzających poważny remont domu – dużych i ciężkich narzędzi nie da się wnieść, dlatego warto ułatwić sobie życie i skorzystać z pomocy dźwigu. Ceny takiej usługi zależą przede wszystkim od parametrów dźwigu oraz od czasu, na jaki wypożyczamy sprzęt. Firmy prowadzące wynajem zazwyczaj podchodzą do każdego klienta indywidualnie, dlatego nie należy się kierować usłyszanymi gdzieś widełkami cenowymi. Jeśli dźwig jest nam niezbędny do pracy, to wynajem zawsze będzie opłacalny – szczególnie jeśli nie prowadzimy wielkiej firmy budowlanej, a żuraw jest nam potrzebny tylko od czasu do czasu.

Reklama