Przewoził tirem... ponad 58 KILOGRAMÓW marihuany. 46-latek aresztowany

Przewoził tirem... ponad 58 KILOGRAMÓW marihuany. 46-latek aresztowany
fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej 2,6 miliona złotych – tyle są warte narkotyki zatrzymane przez funkcjonariuszy Straży Granicznej ze Zgorzelca.
istotne.pl 183 straż graniczna, narkotyki

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu w rejonie autostrady A4 wytypowali do kontroli samochód ciężarowy. – Jego kierowca, 46-letni Polak, jak wynika z relacji kontrolujących go funkcjonariuszy, zachowywał się w nietypowy sposób, nietypowy był także wygląd wnętrza kabiny kierowcy. Przeczucie, jakie mieli funkcjonariusze podczas tej kontroli, ich nie zawiodło – informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzeczniczka prasowa Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W trakcie drobiazgowego sprawdzenia wnętrza kabiny kierowcy funkcjonariusze ujawnili 56 worków wypełnionych marihuaną. Rzeczniczka:

Narkotyk przewożony był pod tapicerką w specjalnie do tego przygotowanych skrytkach. Po zważeniu substancji narkotycznych funkcjonariusze stwierdzili, że kierowca przewozi 58,3 kilograma marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 2 621 217 zł.

46-latek został zatrzymany, tego samego dnia usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przewozu substancji odurzających. Sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Mężczyźnie grozić może kara od trzech miesięcy do nawet pięciu lat więzienia.