Nowy sprzęt w szpitalu powiatowym w Bolesławcu. Będzie ratował życie noworodków

Nowy sprzęt w szpitalu powiatowym w Bolesławcu. Będzie ratował życie noworodków
fot. ZOZ Bolesławiec Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu zakupił dwa podgrzewane stanowiska do resuscytacji noworodków, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia, niewydolność oddechowa lub bezdech.
istotne.pl 183 zdrowie, szpital powiatowy

Reklama

ZOZ:

Jedno z urządzeń zainstalowano na Oddziale Pediatrycznym, drugie na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Profesjonalna aparatura to sprzęt o trudnych do przeceniania możliwościach terapeutycznych, ratujący życie najmłodszych pacjentów i chroniący dzieci przed możliwymi powikłaniami, wywołanymi przez zatrzymanie akcji serca i niedotlenienie organizmu. Opóźnienie akcji ratunkowej może powodować często nieodwracalne zmiany neurologiczne, a w skrajnych przypadkach prowadzić do śmierci.

Jak działają stanowiska do resuscytacji?

Szpital: – Stanowiska zapewniają optymalną ciepłotę ciała oraz wspomaganie oddechowe w trakcie resuscytacji. Są to procedury przywracające właściwą pracę serca i płuc. Przystosowane są również do jednoczesnej terapii bliźniąt.

Warto dodać, że w marcu tego roku, ZOZ zorganizował kurs EPALS – szkolenie z zakresu zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych u dzieci. Program kursu składał się z wykładów i praktycznej nauki metod postępowania w przypadku zatrzymania krążenia, rozpoznawania pierwszych symptomów niewydolności krążeniowej i oddechowej.

Pracownicy Oddziału Pediatrycznego oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego uczyli się również rozpoznawać objawy urazów najczęściej występujących u noworodków, niemowląt i nieco starszych dzieci.

Reklama