tekst zlecony

Weź udział w #ZielonyRekord i wygraj rower!

Weź udział w #ZielonyRekord i wygraj rower!
fot. unsplash.com (Nikola Jovanovic) Miasto Bolesławiec zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniu: Zielony Rekord Polski 2021 #Zielony Rekord. Świat zmaga się z problemami związanymi z jakością powietrza.
istotne.pl 183 konkurs, ekologia, um bolesławiec

Reklama

W Polsce temat ten jest od kilku lat jedną z najważniejszych kwestii poruszanych przez ekologów, ale także lekarzy. Naukowcy nie mają wątpliwości. Choroby układu krążenia, takie jak wylew, niewydolność serca czy zmiany miażdżycowe, są często skutkiem zanieczyszczonego powietrza.

Aby zapobiec tej sytuacji, musimy edukować ludzi o istniejących zagrożeniach i tworzyć dobre nawyki. Środowisko zmieniają ludzie. Działania człowieka mogą powodować jego degradację lub rozwój. Każdy z nas może zmienić świat na lepsze. Wystarczy zacząć od swojego najbliższego otoczenia, poświęcić odrobinę czasu oraz zainspirować innych. Tylko działając razem, możemy realnie zmienić sytuację ekologiczną w Polsce.

Właśnie w tym celu Dotlenieni.org stworzyli akcję #ZielonyRekord, której kolejna edycja odbędzie się już 30.04.2021 roku. Tego dnia każdy, kto chciałby zazielenić i dotlenić świat, może dołączyć do naszej społeczności. Wystarczy posadzić dowolną ilość roślin w pracy, domu, na działce lub ogrodzie, zrobić zdjęcia przedstawiające miejsce przed i po nasadzeniu, a na koniec opublikować je w mediach społecznościowych z hasztagiem #ZielonyRekord.

Weź udział w #ZielonyRekord, zachęć swoich znajomych do wspólnego działania, zmieniaj z nami świat na lepsze!

Grafika UM BolesławiecGrafika UM Bolesławiecfot. UM Bolesławiec

UWAGA!

Mieszkańcy Bolesławca, którzy dołączą do akcji i prześlą zdjęcie również na adres: [email protected] wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród ufundowanych przez Prezydenta Miasta Bolesławiec, w tym nagrody głównej – roweru.

Więcej informacji na stronie: www.zielonyrekord.pl; www.mosir.boleslawiec.pl.

Reklama