Pani Magda w niezwykły sposób podziękowała szpitalowi w Bolesławcu. „Pomaganie jest fajne”

Pani Magda w niezwykły sposób podziękowała szpitalowi w Bolesławcu. „Pomaganie jest fajne”
fot. Magdalena Szumiata Mimo osobistej tragedii pani Magda nie załamała się i postanowiła poświęcić czas i energię na pomaganie pacjentom szpitala.
istotne.pl 183 szpital powiatowy

Reklama

„Bo pomaganie jest fajne. Bo nie warto tylko narzekać na otaczający świat. Bo warto być jeszcze dobrym. Dlatego bardzo dziękuję tym, którzy dorzucili się do założonej zrzutki! Pierwsza dostawa wody jest już w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu i zostały jeszcze fundusze na kolejną dostawę. Wodę pomogli zakupić i dostarczyć właściciele sklepu OdiDo z Lwówka Śląskiego. Czyńmy dobro, a świat będzie lepszy!” – to słowa Magdaleny Szumiaty, której Mama i Tata leczeni byli na Oddziale Neurologicznym bolesławieckiego szpitala, gdzie hospitalizowani są pacjenci z powikłaniami po COVID-19.

ZOZ Bolesławiec:

Mimo osobistej tragedii Pani Magda nie załamała się i postanowiła poświęcić czas i energię na pomaganie pacjentom szpitala. Wspólnie z Bratem poprzez akcję na zrzutka.pl zgromadzili fundusze na zakup wody mineralnej i środków higieny osobistej dla pacjentów. Zakupy sukcesywnie przekazywane są na oddział. Dodatkowo Magda zachęca wszystkich ozdrowieńców do oddawania osocza i zaangażowania się w akcję honorowego krwiodawstwa. Sama jest przykładem dla innych. – Jestem ozdrowieńcem. Przeżyłam wirusa i wierzę, że właśnie komuś uratowałam życie! Jesteś ozdrowieńcem? Błagam, oddaj krew lub osocze! Ty przeżyłeś? Daj szansę innym! – czytamy na jej facebookowym profilu.

– Pani Magdalena stara się włączyć w tę akcję jak najliczniejszą grupę ludzi – mówi Justyna Straszak-Trzeciak, Kierownik Oddziału Neurologicznego. – Postawa pełna bezinteresownej dobroci i empatii dodaje lekarzom i pielęgniarkom siły i napawa nadzieją. Stoją za nami ludzie tacy jak Pani Magda. To niezwykle pokrzepiające doświadczenie.

Reklama