Niewybuch na poligonie, ranny żołnierz US Army trafił do szpitala. ĆWICZENIA

Ludzie
fot. ZOZ Bolesławiec Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu przeprowadził ćwiczenia transportowe z US Army stacjonującą na terenie obozowiska w pobliżu miejscowości Trzebień.
istotne.pl 183 szpital powiatowy, us army

Reklama

ZOZ:

Ćwiczenia polegały na sprawnym przetransportowaniu do szpitala w Bolesławcu poszkodowanego żołnierza amerykańskiego, który uległ groźnie wyglądającemu wypadkowi (niewybuch na poligonie usytuowanym koło Trzebienia).

Założeniem międzynarodowych ćwiczeń było wypracowanie wspólnych procedur pomiędzy Zespołem Opieki Zdrowotnej a żołnierzami armii amerykańskiej, którzy z racji lokalizacji w powiecie bolesławieckim są terytorialnie obsługiwani przez tutejszy szpital.

Placówka:

Mamy nadzieję, że zapoczątkowana w ten sposób współpraca cywilno-wojskowa będzie dobrym początkiem wymiany doświadczeń, wspólnych szkoleń pierwszej pomocy, a docelowo ćwiczeń z zaplanowanym wypadkiem masowym.

Obie strony zgodnie twierdzą, że należy zapobiegać podobnym zdarzeniom. Najlepszą formą przygotowania żołnierzy do działań w sytuacji kryzysowej jest symulacja wypadku na poligonie i wspólne ćwiczenia.

Reklama