Szybka diagnostyka nowotworowa w szpitalu powiatowym

Supernowoczesny sprzęt w szpitalu powiatowym. Pozwoli wcześnie wykryć raka
fot. GA Pacjenci, którzy zaobserwowali u siebie niepokojące objawy lub którzy chcą wykonać badania profilaktyczne, mogą zgłosić się do poradni onkologicznej w ZOZ-ie, w której diagnozowane są wszelkie zmiany w obrębie górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego oraz zmiany skórne. Wszystkie badania refunduje NFZ.
istotne.pl 183 zdrowie, szpital powiatowy

Reklama

Choroby trzustki, dróg żółciowych i wszelkich innych zmian w obrębie jamy brzusznej diagnozowane są w pracowni endoskopowej. Pracownia wyposażona została w nowoczesny sprzęt.

W czasie badania można wykonać zabiegi diagnostyczne i terapeutyczne, m.in. biopsję zmian w trzustce. Dzięki nowoczesnemu urządzeniu możliwe jest przeprowadzenie nieinwazyjnych zabiegów, które do tej pory wykonywane były metodą chirurgiczną.

W poradni wykonywane są również badania jelita grubego. Kolonoskopia przeprowadzana jest w znieczuleniu. Wykrywa wszelkie zmiany nowotworowe i te, które w przyszłości – potencjalnie – mogą przeistoczyć się w nowotwór. W trakcie pobierane są wycinki do badania histopatologicznego i usuwane łagodne zmiany. Na kolonoskopię może zgłosić się każdy – bez ograniczeń wiekowych i bez czekania w kolejce.

Również bez żadnych ograniczeń i czekania w kolejce przyjmowani są pacjenci wymagający konsultacji dermatologicznej. Zbadać można każde znamię na skórze.

Powiat Bolesławiecki:

Nad pacjentami czuwają specjaliści onkolodzy, endoskopiści, chirurdzy. Jeśli pacjent wymaga leczenia bądź jeszcze bardziej pogłębionej diagnostyki, kierowany jest do ośrodków wojewódzkich.

Koordynacją drogi pacjenta zajmuje się SP ZOZ. Pacjent onkologiczny musi zostać poddany leczeniu w ciągu maksymalnie trzech miesięcy od zdiagnozowania.

Reklama