JotGie, raper z Nowogrodźca, wydał swój pierwszy mixtape

JotGie, raper z Nowogrodźca, wydał swój pierwszy mixtape
fot. facebook.com/JotGie-101712944642422/ „Dwa Kolory” – taki tytuł nosi debiutancki solowy materiał pochodzącego z Nowogrodźca rapera JotGie.
istotne.pl muzyka, jotgie

Czytelnicy poinformowali nas, że ukazał się właśnie pierwszy solowy materiał JotGie (skrót od: „Jestem Graczem”), pochodzącego z Nowogrodźca rapera, który od trzech lat mieszka w Warszawie. Mixtape nosi tytuł „Dwa Kolory”.

Jak napisał na swoim profilu facebookowym sam zainteresowany:

Udało się! Po kilku miesiącach ciężkiej pracy realizacja projektu dobiegła końca i śmiało mogę powiedzieć, że osiągnąłem swój cel. Efekt końcowy jest zajebisty. Pełna profeska.

JotGie o debiutanckim materiale

Przygoda Mateusza, bo tak ma na imię nasz krajan, z hip-hopem zaczęła się już w podstawówce. To wtedy powstawały pierwsze numery.

Co ciekawe, hiphopowiec ma na swoim koncie kilka koncertów, które zagrał w naszym regionie. Wystąpił w Lubaniu, Gryfowie Śląskim, a także w rodzinnym Nowogrodźcu, i to na… imprezie dożynkowej. W przyszłym roku planuje kolejne koncerty. Czy zawita w nasze strony – na razie nie wiadomo.

Dlaczego właśnie hip-hop? – W tej muzyce wystarczy mieć dryg do tekstu i poczucie rytmu, do popu trzeba mieć też głos – śmieje się JotGie.

Na debiutanckim materiale pojawiły się głównie utwory imprezowe, jak mówi sam twórca, „z przymrużeniem oka”. (Choć nie brakuje też tych poważniejszych). – Nie zamierzałem rymować o ulicy ani o biedzie, bo nigdy jej nie doświadczyłem – wyjaśnia raper. I dodaje, cytując Peję: – Jakie życie, taki rap.

Kiedy doczekamy się nowych kawałków? Prawdopodobnie już po Nowym Roku. Tym razem jednak JotGie zamierza się skupić na singlach. Niewykluczone również, że w przyszłym roku powstanie teledysk do jednego z numerów.