materiał promocyjny

Koncert kolęd, pastorałek i świątecznych przebojów. Wystąpi Olga Szomańska

Olga Szomańska
fot. materiały prasowe/UM Bolesławiec W tym niezwykle nastrojowym koncercie usłyszymy również utwory Zbigniewa Preisnera i Piotra Rubika oraz inne znane świąteczne przeboje. Na fortepianie zagra Jacek Subociałło.
istotne.pl 183 koncert, um bolesławiec, bazylika maryjna, olga szomańska

Reklama

18 stycznia 2020 r. (sobota) o godz. 19.00 w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej odbędzie się koncert Olgi Szomańskiej, na który składają się najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

W tym niezwykle nastrojowym koncercie usłyszymy również utwory Zbigniewa Preisnera i Piotra Rubika oraz inne znane świąteczne przeboje. Na fortepianie zagra Jacek Subociałło.

Wstęp wolny.


Olga Szomańska – wokalistka, aktorka, laureatka Super Jedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość” (z oratorium „Tu es Petrus”). Absolwentka Państwowego Liceum Muzycznego we Wrocławiu. W roku 2006 zdała eksternistyczny egzamin aktorski ZASP w Warszawie.

Ma na swoim koncie liczne role w spektaklach dramatycznych i musicalach, m.in. „Kwiaty we włosach”, „Pińska szlachta”, „Krzyżacy – rock-opera” czy „Legalna blondynka”. Obecnie można ją zobaczyć w tytułowej roli „Zakonnicy w przebraniu” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu oraz w „Czarownicach z Eastwick” w Teatrze Syrena w Warszawie.

Laureatka Srebrnej Twarzy VI edycji popularnego programu rozrywkowego „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oraz Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury dla Najlepszej Wokalistki Musicalowej 2017. Szerszej publiczności znana jako Marzenka z serialu „M jak miłość”.

Reklama