Remonty i inwestycje przy Żołnierzy Wyklętych, Tulipanowej i Jagiellonów

Remonty i inwestycje przy Żołnierzy Wyklętych, Tulipanowej i Jagiellonów
fot. UM Bolesławiec W związku z rozpoczęciem inwestycji na drogach mogą nastąpić w tych miejscach utrudnienia w ruchu kołowym i pieszym. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych robót – informują magistraccy urzędnicy.
istotne.pl 183 um bolesławiec, ul. żołnierzy wyklętych, ul. jagiellonów, ul. tulipanowa

Reklama

W Bolesławcu trwają prace przy budowie ulicy Żołnierzy Wyklętych wraz z odwodnieniem i oświetleniem. Zadanie obejmuje m.in. budowę drogi i chodników o nawierzchni z kostki betonowej oraz przebudowę kolidującego z drogą odcinka sieci ciepłowniczej.

W ramach prac zaplanowano również budowę odwodnienia drogi, przebudowę sieci teletechnicznej oraz osiem punktów oświetleniowych typu LED. Koszt budowy drogi przy ul. Żołnierzy Wyklętych wynosi 770 000 zł. Wykonawcą jest firma Eltor z Lubania.

Na ul. Tulipanowej trwają intensywne prace przy remoncie drogi i chodników. Zakres prac obejmuje również wymianę sieci kanalizacji deszczowej. Wykonawcą jest firma Ogrody Jagielski z Bolesławic. Wartość zadania wynosi 1 211 499 zł.

Przy ulicy Jagiellonów rozpoczęła się budowa drogi. W ramach zadania zaplanowano wykonanie kanalizacji deszczowej, teletechnicznej, jezdni i chodników oraz ścieżek rowerowych. Jezdnia wykonana zostanie z masy bitumicznej, chodniki i zjazdy z kostki brukowej betonowej. Prace zaplanowano na dwóch odcinakach. Pierwszy o długości 235,80 m, drugi – 350,77 m. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z siedzibą w Jałowcu k. Lubania. Wartość zadania wynosi 2 263 755 zł.

Magistrat:

Zadania przy ul. Żołnierzy Wyklętych, ul. Tulipanowej i ul. Jagiellonów objęte są dofinansowaniem w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałe środki pochodzą z budżetu miasta Bolesławca.

Termin zakończenia prac na ul. Żołnierzy Wyklętych zaplanowano na koniec maja br. Pod koniec czerwca zaś zakończą się prace przy ul. Jagiellonów i ul. Tulipanowej.

Urzędnicy dodają:

W związku z rozpoczęciem inwestycji na drogach mogą nastąpić w tych miejscach utrudnienia w ruchu kołowym i pieszym. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych robót.

Reklama