Niebezpiecznie w Łaziskach. „Jeden wielki uskok, można miskę zerwać”

Niebezpiecznie w Łaziskach. „Jeden wielki uskok, można miskę zerwać”
fot. Czytelnik O zajęcie się sprawą poprosił nas Czytelnik.
istotne.pl łaziska, droga, dsdik

Mieszkaniec powiatu bolesławieckiego napisał do nas via Facebook:

Jakiś czas temu w Łaziskach [chodzi o trasę między Bolesławcem a Wartą – przyp. istotne.pl] robili coś z drogą, tak spartolili robotę, że głowa mała. Kto za takie rzeczy odpowiada?

I dodał:

Auto można rozwalić, nie jest to w żaden sposób oznaczone – chodzi mi o łączenie starej nawierzchni z nową: jeden wielki uskok, że można miskę zerwać lub nie tylko.

Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei:

Odpowiadając na [...] pytanie prasowe informuję, że w grudniu 2019 r. w Łaziskach wyremontowany został około 60-metrowy odcinek jezdni drogi wojewódzkiej nr 363 oraz chodnika.

Już w trakcie prac bitumicznych okazało się, że konieczna jest naprawa dodatkowego odcinka, na którym pojawiły się koleiny. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu zleciła już wykonawcy niwelację nawierzchni i ułożenie warstwy bitumicznej. Termin wykonania tych prac uzależniony jest od warunków pogodowych.

Szef DSDiK dodaje:

Odcinek drogi znajduje się w obszarze zabudowanym oznaczonym znakami D-42 z ograniczeniem prędkości do 40 km/h. Remontowany odcinek został tymczasowo oznakowany znakiem A-11 („nierówna droga”).