Gracjan Kozak ze złotym medalem i tytułem mistrza Polski

Gracjan Kozak
istotne.pl 183 lekkoatletyka, gracjan kozak

W dniach 3-5 lipca w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Polski U20 w lekkiej atletyce. Spośród 500 sportowców 7 zawodników Bolesłavii rywalizowało o najwyższe miejsca w kraju i awanse na imprezy międzynarodowe.

Gracjan Kozak został mistrzem Polski w rzucie dyskiem, ustanawiając rekord życiowy oraz bijąc swój własny rekord Dolnego Śląska 57.92 m. Rywalizacja była bardzo zacięta, ponieważ najlepszy uzyskany wynik w 2 próbie mógł zostać w każdej chwili pobity przez dwóch liderów tabel.

Jak sam mistrz napisał na swoim profilu facebookowym:

Wynik 57.92 m to mój nowy rekord życiowy, za 2 tygodnie Mistrzostwa Europy U20, więc może jeszcze go poprawię, jak myślicie?

I dodał:

Dziękuję rodzicom za wsparcie z trybun, dziękuję trenerowi Tomkowi Markowskiemu za precyzyjne przygotowanie, dziękuję również tym, którzy zapewniają mi wszelkie warunki do rozwoju.

Gracjan startował również w konkursie pchnięcia kulą, zajmując 4 miejsce z wynikiem 17.64 m. Znakomicie spisali się również inni zawodnicy:

• Martyna Goss w biegu na 400 m przez płotki zajęła 5 miejsce z nową życiówką – 63.23 s
  • Marcelina Drozdek w chodzie sportowym na 10 km zajęła 7 miejsce z czasem 58:38.74 min
  • Martyna Olszowy w rzucie oszczepem była 12 z wynikiem 33.71 m
  • Martyna Bedełek w skoku wzwyż zaliczyła poprzeczkę na wysokości 1.58 m i zajęła 13 miejsce
  • Dawid Bałut w skoku wzwyż skoczył na wysokość 1.84 m, co dało mu 14 miejsce
  • Aleksandra Wołoszyn w biegu na 2000 m z przeszkodami była 15 z czasem 8:13.10.

Wygrana Gracjana, podopiecznego trenera Tomasza Markowskiego, oznacza pełnoprawny start na Mistrzostwach Europy U20 w szwedzkim Boras. W klasyfikacji punktowej – wśród 150 klubów – MKS Bolesłavia zajęła 21 miejsce, zdobywając 50 pkt.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!