Krępnica poszła za 1,35 mln zł. Pieniądze podreperują budżet Gminy. Co z kąpielami?

Krępnica poszła za 1,35 mln zł. Pieniądze podreperują budżet Gminy. Co z kąpielami?
fot. Stefańczyk Studio Na razie właściciel nie zabrania ludziom kąpać się na obiekcie, a wędkarzom – łowić, ale niewykluczone, że wkrótce za takie przyjemności trzeba będzie zapłacić.
istotne.pl krępnica, gmina bolesławiec

W ubiegłym roku Gmina Bolesławiec sprzedała zbiornik wodny w miejscowości Krępnica przedsiębiorcy z powiatu legnickiego. Pieniądze – 1,35 mln zł – wpłynęły w tym roku. – To dało nam oddech, poczucie bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia realizacji w pełni dochodów budżetowych tego roku. Ale cały czas drżymy o to – mówi Andrzej Dutkowski, wójt Gminy Bolesławiec.

Sprawa jest poważna, bo dochody gminnego samorządu z tytułu PIT były w marcu i kwietniu o ponad 30 proc. niższe.

Co z akwenem i terenem wokół niego?

A. Dutkowski: – Jestem zaniepokojony; liczyłem na to, że inwestor zbuduje bazę noclegową, gastronomiczną, pomyśli może o centrum konferencyjno-szkoleniowym. Ale z tego, co obserwuję, właściciel wydziela po jednej stronie zbiornika działki i sprzedaje je indywidualnym, prywatnym właścicielom.

Co z kąpielami?

Na razie właściciel nie zabrania ludziom kąpać się w akwenie, a wędkarzom – łowić, ale niewykluczone, że wkrótce za tego typu przyjemności trzeba będzie zapłacić. I być może też powstanie tam plaża z prawdziwego zdarzenia.

Do tematu z pewnością wrócimy.