Nasi ultramaratończycy chcą przebiec 318 km w szwajcarskich Alpach

Nasi ultramaratończycy chcą przebiec 318 km w szwajcarskich Alpach
fot. archiwum Daniela Milewicza Daniel Milewicz i Marek Szramowiat przygotowują się do swojego kolejnego biegowego wyzwania.
istotne.pl bieg, daniel milewicz

Nasi regionalni ultramaratończycy – Daniel Milewicz (Bolesławiec) i Marek Szramowiat (Lwówek Śląski) – namierzyli bieg po szwajcarskich Alpach: aż do Jeziora Bodeńskiego, na dystansie 318 km z limitem czasowym 140 godzin.

Panowie Daniel oraz Marek mają już w swoim dorobku niemałe dystanse, np. wspólne biegi o długości 240 km (Bieg 7 Szczytów przez Kotlinę Kłodzką) oraz wiele innych, w tym 150 km w biegu dookoła Kotliny Jeleniogórskiej, a także takie, których długość nigdy nie spada poniżej 100 km.

W ostatnich tygodniach przed zawodami w Szwajcarii zawodnicy często trenują w Karkonoszach, wbiegając na Śnieżkę 2-3 razy z rzędu. Jak podkreślają, Karkonosze są świetnym poligonem treningowym. I mają z Alpami tę najważniejszą cechę wspólną, czyli pogodę.

Głównym sponsorem zawodników z naszego regionu Daniela Milewicza i Marka Szramowiata jest dystrybutor butelek z filtrem oraz filtrów do wody Brita Polska.