BKS: nieudany wyjazd do Jędrzychowic

istotne.pl 4 bks bolesławiec, apis jędrzychowice

Porażką 0:1 zakończył się niedzielny, wyjazdowy mecz BKS Bolesławiec z Apisem Jędrzychowice. Wyżej notowany rywal od pierwszych minut meczu rzucił się do ataku, ale na bramkę miejscowi kibice musieli poczekać aż do końcówki pierwszej połowy.

W 45 minucie Apis skutecznie wykorzystał rzut rożny. Do piłki najwyżej wyskoczył Mateusz Baszak i strzałem głową umieścił piłkę w sieci. Jak się potem okazało był to jedyny gol tego meczu.

O ile w pierwszej połowie więcej okazji na zdobycie gola mieli gospodarze, to w drugiej coraz częściej do głosu dochodził BKS. Swoje okazje mieli Adrian Kulesza, Adrian Biały i Eryk Kliwak.

Niestety, brakowało skutecznego wykończenia stwarzanych okazji i ta uwaga dotyczy zarówno BKS-u, jak i Apisu. Mecz zakończył się skromnym zwycięstwem gospodarzy 1:0 (1:0). Dodatkowo od 87 minuty bolesławianie grali w 10. Po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Sławomir Dul. W następnej kolejce BKS podejmie u siebie Stal Chocianów.