Ogłoszono konkurs na najładniejszy balkon i ogródek

Ogłoszono konkurs na najładniejszy balkon i ogródek
fot. B.org Prezydent Miasta Bolesławiec wspólnie z Towarzystwem Miłośników Bolesławca ogłosili dziewiątą edycję konkursu na "Najpiękniej ukwiecony balkon i najbardziej kolorowy ogródek kwiatowy".
istotne.pl ogród, balkon

Konkurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców Bolesławca dbających o estetykę swojego otoczenia. Rywalizacja między uczestnikami konkursu trwać będzie od kwietnia do września. Aby wzięć udział w konkursie należy złożyć do 30 kwietnia uzupełnioną kartę zgłoszenia.

Karty zgłoszenia można składać w siedzibie Towarzystwa Miłośników Bolesławca (ul. Bankowa 6), w Wydziale Komunalnym Urzędu Miasta Bolesławiec (Pl. Piłsudskiego 1, pokój nr 506) oraz w sekretariacie Urzędu Miasta Bolesławiec (Ratusz).

Oceny zgłoszonych do konkursu ogrodów i balkonów dokona jury złożone z przedstawicieli organizatorów, po ich kilkakrotnym przeglądzie. Oceniane będą również ogródki i balkony, które nie zostały zgłoszone do udziału w konkursie przez właścicieli, a zdaniem komisji konkursowej, warte są zauważenia i nagrodzenia.

Organizatorzy przewidują przyznanie nagród w formie talonów do realizacji w sklepie ogrodniczym. Nagrody przyznane zostaną w czterech kategoriach: najpiękniej ukwiecony balkon, najpiękniejszy ogródek kwiatowy w zabudowie jednorodzinnej, najpiękniejszy ogródek kwiatowy w zabudowie wielorodzinnej, najpiękniejszy ogródek kwiatowy przy obiektach usługowo-handlowych.