Co z komunikacją w gminie Bolesławiec? Jest komentarz wiceszefa samorządu

Autobus
fot. Michal Zacharzewski O powrót do sprawy poprosiła nasza Czytelniczka, mieszkanka gminy Bolesławiec.
istotne.pl 183 autobus, gmina bolesławiec, mzk bolesławiec, roman jaworski

Reklama

W mailu do redakcji Czytelniczka napisała:

Na stronie istotne.pl był publikowany artykuł w temacie komunikacji gminnej; czy jest jakiś ciąg dalszy tej sprawy? Czas wyborów minął, a temat przepadł jak kamień w wodę, niestety.

I dodała:

Po spotkaniu z prezydentem nie ma żadnej informacji wiążącej w tym temacie. Jest bardzo szerokie grono mieszkańców zainteresowane tym tematem, dlatego też proszę o interwencję w tej sprawie.

O komentarz poprosiliśmy gminnych urzędników. Wicewójt Roman Jaworski:

Gmina Bolesławiec kontynuuje działania mające na celu rozwiązanie, w sposób kompleksowy, problemu komunikacji w gminie.

Jeszcze przed wyborami samorządowymi zadecydowano o zleceniu opracowania tzw. „Planu transportowego”, tj. dokumentu, który zostanie przygotowany w kilku etapach i ostatecznie będzie stanowił kompleksową analizę problemu i możliwych jego rozwiązań.

Na chwilę obecną Gmina Bolesławiec wyłoniła wykonawcę i w ciągu kilku dni zostanie podpisana umowa z firmą zewnętrzną, kompetentną w powyższym zakresie.

Wiceszef gminnego samorządu dodaje:

Przedmiotowe opracowanie będzie stanowiło podstawę do dyskusji na szerszym forum niż gmina wiejska Bolesławiec. I po przeanalizowaniu lokalnych uwarunkowań zostanie wskazane najkorzystniejsze rozwiązanie, będące podstawą do dalszych działań.

Jednocześnie z uwagi na problematykę tego zagadnienia, oddziałującego na cały powiat bolesławiecki, trwają rozmowy z tworzącą się władzą powiatu o możliwości rozwiązania problemu transportu zbiorowego dla wszystkich 5 gmin, bez miasta Bolesławiec, których to zagadnienie dotyczy [podkreślenie – istotne.pl].

Co Wy na to? Do tematu z pewnością wrócimy.

Reklama