BKS przegrał z Motobi Kąty Wrocławskie 1:3

Piłka nożna
fot. istotne.pl Seniorzy BKS Bolesławiec przegrali, przed własną publicznością, z Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie 1:3. Była to trzecia porażka bolesławian w tym sezonie.
istotne.pl 0 stadion, bks bolesławiec

W sobotę BKS Bolesławiec zmierzył się z Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie. Na meczu obecna była grupa przyjezdnych kibiców, która dopingowała zespół Motobi. Od samego początku spotkania goście narzucili szybkie tempo gry. W 9 minucie strzał przyjezdnych na raty wybijali bramkarz i nasi obrońcy. Chwilę później okazję do zdobycia gola miał Łukasz Rudyk, ale nasz zawodnik trafił w boczną siatkę. W 20 minucie strzał gości obronił Marek Przykłota. W 24 minucie na bramkę Motobi strzelał Łukasz Akacki, ale bramkarz przyjezdnych zdołał złapać piłkę. W 30 minucie gola dla gości zdobył Tomasz Jaworski. Do końca pierwszej połowy Motobi atakowało ale rezultat spotkania nie uległ zmianie.

Piłkarze na murawiePiłkarze na murawiefot. M. Zabawa

Druga połowa szczęśliwie zaczęła sie dla BKS. W 47 minucie padła wyrównująca bramka. Po faulu na Łukaszu Rudyku sędzia podyktował rzut wolny. Do piłki podszedł Marcin Ciliński i strzałem w okienko doprowadził do wyrównania. Kilka minut później okazję do zdobycia prowadzenia miał Łukasz Rudyk. Niestety piłkarza zatrzymali obrońcy gości. W dalszej części gry było dużo walki w środku boiska a niewiele akcji podbramkowych. W 73 minucie drugą bramkę zdobyli goście. Po rzucie rożnym głową strzelił Michał Sudoł i było już 2:1 dla Motobi. W odpowiedzi na bramkę Motobi strzelał głową Paweł Rissmann, jednak piłkę bez większego problemu złapał golkiper gości. W 89 minucie przyjezdni zdobyli trzeciego gola. Bramka padła ponownie po rzucie rożnym. Podbramkowe zamieszanie wykorzystał Tomasz Jaworski i silnym strzałem pokonał Marka Przykłotę. W końcowych sekundach meczu doskonałą okazję dla BKS zmarnował Radek Szajwaj. Będąc sam na sam z bramkarzem nasz zawodnik fatalnie przestrzelił. BKS Bolesławiec przegrał z Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie 1:3.