Trenerzy Taekwondo podnieśli kwalifikacje

Zawodnicy Bolesławieckiego Klubu Taekwon-Do
fot. Wyższe stopnie mistrzowskie zdobyło dwóch bolesławieckich szkoleniowców. Taekwon-Do to nie tylko sztuka samoobrony, ale także filozofia życia.
istotne.pl 0 taekwondo, walka

Reklama

W czerwcu, po latach oczekiwania, bolesławieccy trenerzy Taekwondo zdali kolejne egzaminy. Wyższe stopnie mistrzowskie otrzymało dwóch szkoleniowców, Jacek Radwański i Marek Marzec oraz jeden zawodnik, Norbert Dziekoń.

Trenerzy zdali na czwarty dan, zawodnik zdobył pierwszego dana. Jacek Radwański i Marek Marzec musieli czekać aż trzy lata, by móc zdawać na czwarty stopień. Teraz muszą czekać cztery lata, by ubiegać o piąty stopień mistrzowski. Egzaminy nie należą do łatwych – z 28 osób ubiegających się o pierwszy dan zdało tylko 10 osób. Pozostali na kolejny egzamin będą musieli poczekać pół roku.

W piątek, 18 czerwca, aż 47 zawodników z Bolesławieckiego Klubu Taekwon-Do ITF zdało egzamin na stopnie uczniowskie.

Taekwondo to dyscyplina sportowa powstała z połączenia starokoreańskiej sztuki walki tae kyon i karate. Sport uprawiany jest w dwóch odmianach: pod patronatem założonej w 1966 Międzynarodowej Federacji Takewondo (ITF) w czterech konkurencjach, formy, techniki specjalne, test siły i walka, oraz pod patronatem założonej w 1974 World Takewondo Federation (WTF) w dwóch konkurencjach, formy i walka.

Reklama