Z matematyką i sportem za pan brat

Z matematyką i sportem za pan brat
fot. GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie W tegorocznej edycji Turnieju Matematyczno-Sprawnościowego zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kruszynie.
istotne.pl konkurs, kruszyn, edukacja, turniej, w, gokis bolesławiec

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie od lat organizuje Turniej Matematyczno-Sprawnościowy. Tegoroczna edycja odbyła się 17 marca w sali sportowej w Brzeźniku.

W zawodach wystartowały 4-osobowe reprezentacje szkół podstawowych z gminy wiejskiej. Wszyscy uczestnicy turnieju rywalizowali zarówno w konkurencjach sprawnościowych, jak i matematycznych.

Zwycięzcy turniejuZwycięzcy turniejufot. GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie

Skok na dmuchanych piłkach slalomem między pachołkami, przejście pod poprzeczką, rzut woreczkiem do obręczy – to tylko niektóre z konkurencji sprawnościowych, jakie rozegrano podczas tegorocznej edycji turnieju.

Pierwsze miejsce wywalczyła ekipa ze Szkoły Podstawowej w Kruszynie, która wystąpiła w składzie: Adrianna Koch, Weronika Wiśniowiecka, Szymon Ostrowski i Michał Piotrowski.

Zdobywczynie II miejscaZdobywczynie II miejscafot. GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie

Drugie miejsce zajęły uczennice Szkoły Podstawowej w Trzebieniu: Kamila Marszałek, Karolina Czopko, Natalia Regińska i Karina Wróbel. Na trzeciej pozycji uplasowali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Kraśniku Dolnym: Mateusz Deberny, Grzegorz Paluch, Michael Ziembikiewicz i Michał Pałucki.

Zdobywcy III miejscaZdobywcy III miejscafot. GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja w składzie: Helena Szymula, Maria Strojek i Bogdan Uziej. Zdobywcy trzech pierwszych lokat, oprócz medali i dyplomów, otrzymali gry planszowe, a pozostali uczestnicy turnieju – minipuzzle.

(informacja GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie/ii)