Podrożeją ceny biletów autobusowych

Podrożeją ceny biletów autobusowych
fot. Krzysztof Gwizdała Decyzją radnych Rady Miasta za jednorazowy bilet normalny zapłacimy o 10 gr więcej, cena biletu ulgowego pozostanie zaś bez zmian. Uchwała wejdzie w życie najwcześniej w lutym.
istotne.pl urząd miasta, bilet, podwyżka, mzk bolesławiec

Uchwałę o podwyżkach cen biletów MZK radni Rady Miasta mieli podjąć 28 grudnia, na ostatniej sesji w 2007 r. Jak się jednak okazało, brakowało wówczas opinii Rady OPZZ Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu, dlatego też uchwała została zdjęta z porządku obrad. Opinia Rady OPZZ (sporządzona przez Radę Powiatową OPZZ w Bolesławcu) wpłynęła do sekretariatu Urzędu Miasta dopiero 2 stycznia 2008 r.

Podczas 18 sesji, którą zwołano 9 stycznia, rajcy zatwierdzili nowe taryfy za przewóz osób liniami MZK. O 10 gr zdrożeje bilet jednorazowy normalny. Trzeba będzie za niego zapłacić 1,70 zł. Cena biletu ulgowego pozostanie bez zmian (90 gr).

O 2 zł więcej pasażerowie zapłacą za normalne imienne bilety miesięczne w granicach miasta: do 5 km (46 zł) i od 5 do 10 km (60 zł). Cena ulgowych biletów miesięcznych, tak jak w przypadku biletów jednorazowych, nie ulegnie zmianie.

Droższe będą też niektóre normalne bilety okresowe i sieciowe. Bilet na sieć miejską w granicach Bolesławca zdrożeje o 1 zł i będzie kosztował 64 zł. Natomiast za bilet na sieć miejską i podmiejską trzeba będzie zapłacić o 2 zł więcej – 128 zł.

Uchwała wejdzie w życie najwcześniej w lutym.

(informacja GA)