Nowy film reżyserii Przemysława Filipowicza czeka na premierę

Nowy film reżyserii Przemysława Filipowicza czeka na premierę
fot. P. Filipowicz Premiera filmu będzie miała miejsce na III Festiwalu Kina OFF w Bolesławcu. Zapraszamy 1 grudnia o 16:00 do kina Orzeł.
istotne.pl istotne.pl, przemysław filipowicz, portret, borg

24-minutowy „Portret Ewy” to historia nastoletniej Ewy, której dotychczasowe, zdawałoby się normalne życie, ulega zmianie pod wpływem pewnego zdarzenia z przeszłości i jego późniejszych konsekwencji. Ewa próbuje uporządkować swoje życie, ułożyć relacje z ojcem, z chłopakiem. W międzyczasie jej przyjaciółka maluje Ewie portret.

W filmie grają m.in. Ewa Kozłowska, Marek Tabor i Kornel Filipowicz znani z poprzednich produkcji Przemysława Filipowicza i Boleslawiec.org. Poza tym w obsadzie znaleźli się jeszcze Kacper Trafalski, Jagoda Siegień i Ewelina Pankowska. Autorem zdjęć do filmu jest Krzysztof Gwizdała, muzykę skomponował Mateusz Celmer, obraz zmontował Przemysław Filipowicz, kierownictwem produkcji zajęła się Katarzyna Mroczek, a film wyprodukował portal Boleslawiec.org.

Bolesławiecka premiera filmu będzie miała miejsce 1 grudnia w kinie Orzeł w czasie III Festiwalu Kina OFF w Bolesławcu. Podczas imprezy będzie można zobaczyć także poprzednie filmy Przemysława Filipowicza: „Przyjaciela” (wyróżniony ostatnio na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Amatorskich w Bieruniu) oraz „Pana Chlebka”, który tego samego dnia będzie walczył w Warszawie o Europejską Nagrodę Filmową Niezależnych w kategorii dokument.

(informacja PF/ KG)

Zobacz także

Strona filmu "Portret Ewy"