Bolesławieccy brydżyści wywalczyli złoto

Bolesławieccy brydżyści wywalczyli złoto
fot. M. Zabawa Kolejny raz brydżyści z naszego miasta udowodnili swoją dominację w regionie. W rozegranych we Lwówku Śląskim mistrzostwach teamów swoją klasę potwierdziły obie bolesławieckie drużyny.
istotne.pl turniej, brydż, jarosław molenda

Złote medale w tegorocznych Mistrzostwach Teamów Międzypowiatowego Związku Brydża Sportowego "Karkonosze" w Lwówku Śląskim wywalczyli zawodnicy drugoligowego Prnjavor Bolesławiec. Zespół wystąpił w składzie: Jarosław Molenda (kapitan), Jerzy Olenderek, Antoni Ochot i Artur Winkler.

Tuż za nimi, z niewielką stratą, uplasował się drugi bolesławiecki team, złożony z zawodników trzecioligowego Pogromu Bolesławiec. Pogrom zagrał w składzie: Roland Lippik (kapitan), Zdzisław Patreuha, Ryszard Makuch i Sławomir Zimniak. Walka była zażarta i dopiero ostatnia runda wyłoniła zwycięzcę. Warto podkreślić, że w derbowym pojedynku złoci medaliści ulegli kolegom 13:17. Jednak, co najważniejsze, po rocznej przerwie tytuł Mistrzów MZBS "Karkonosze" powrócił do Bolesławca.

Swoją dominację nasi zawodnicy udowodnili również w rozegranym następnego dnia turnieju o Puchar Starosty Lwóweckiego. W rozgrywkach zwyciężyła najlepsza para tegorocznego sezonu: Antoni Ochot – Artur Winkler. W pierwszej szóstce turnieju zaś znalazło się aż 5 bolesławieckich par! Na trzecim miejscu zawody ukończyli Tadeusz Kowalik i Krzysztof Grela, a tuż za nimi, z identycznym wynikiem, Jarosław Molenda z Jerzym Olenderkiem i Dorota Kwintkiewicz ze Sławomirem Zimniakiem.

Złoci medaliściZłoci medaliścifot. Jarosław Molenda

Z nieoficjalnych jeszcze informacji wynika, że w zakończonym cyklu Grand Prix MZBS "Karkonosze" cztery pierwsze lokaty zajmą nasi zawodnicy. Zwycięzcą jest Artur Winkler tuż przed Antonim Ochotem. A na trzecim miejsce ex aequo – Jarosław Molenda z Jerzym Olenderkiem.

(informacja Jarosław Molenda/GA)