W miarę spokojnie upłynął Sylwester i Nowy Rok

W miarę spokojnie upłynął Sylwester i Nowy Rok
fot. B.org "Było w miarę spokojnie" tak oceniają bolesławieckiego Sylwestra i Nowy Rok strażacy oraz pracownicy szpitala powiatowego.
istotne.pl wypadek, nowy rok

Pierwszego stycznia w okolicach Iwin kierowca samochodu Chrysler Voyager przejechał 16-letniego chłopca. Młody człowiek zginął na miejscu. Na razie nie są znane dokładne okoliczności wypadku. Policja prowadzi dochodzenie. Tego samego dnia w Bolesławcu przy ulicy Daszyńskiego policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. 27-letni mężczyzna kierował Fiatem 126p mając 1,8 promila alkoholu.

W nowy rok do izby przyjęć Szpitala Powiatowego trafiło kilka osób, które poddały się obdukcji po niegroźnych pobiciach. Petardy i fajerwerki nikomu w tym roku nie zrobiły krzywdy. Niektórzy z noworocznych pacjentów skarżyli się na złe samopoczucie i kłopoty żołądkowe, jednak pracownicy szpitala ocenili rozpoczęcie nowego roku jako w miarę spokojne.

Jako bardzo spokojny ocenili początek nowego roku strażacy. W Sylwestra bolesławiecka straż pożarna nie wyjeżdżała do żadnych zdarzeń. W pierwszy dzień nowego roku wydarzył się niegroźny wypadek drogowy. Na ulicy II Armii Wojska Polskiego kierujący samochodem Volskwagen Golf zjechał do rowu. Trzem osobom podróżującym Golfem pomocy udzieliło pogotowie ratunkowe.