Wyłoniono młodych mistrzów darta oraz piłkarzyków

Wejście do Przedszkola nr 7
fot. istotne.pl W Centrum Gier i Zabaw dla dzieci i młodzieży przy ulicy Piastów odbyły się I Mistrzostwa Bolesławca w darta i w piłkarzyki. W zawodach brało udział 67 młodych ludzi.
istotne.pl 0 robert tomczyk

Mistrzostwa odbyły się we czwartek. O tytuł najlepszego gracza w darta zmagało się 39 zawodników. Graczy podzielono na trzy kategorie wiekowe. W kategorii do lat 12 zwyciężył Kamil Nabierek. Kolejne miejsca zajęli: Marcin Wolski, Nicol Mucha oraz Marcin Paleń. Wśród graczy do lat 17 najlepszy okazał się Radosław Weneny. Tuż za nim uplasowali się: Dawid Grabowy, Patryk Kacperczyk i Michał Urbański. W kategorii powyżej lat 17 zwyciężył Tycjan Banaś. Kolejne miejsca zajęli Paweł Pacek, Emil Piasecki oraz Jacek Kornaś. Rekordzistą w ilości zdobytych punktów w siedmiu kolejkach został 11-letni Szymon Walera. Szymon zdołał zgromadzić aż 379 punktów.

Brak opisuBrak opisufot. R. Tomczyk

Rywalizacja w piłkarzyki zgromadziła 28 graczy (14 dwuosobowych drużyn). W tej rywalizacji zwyciężył duet Tomasz Sadowski i Tycjan Banaś. Drugie miejsce zajęli Krzysztof Chlebowicz i Dawid Czachowski. Trzecia pozycja przypadła parze Nikol Mucha i Izabela Ostańska.