Wiesław Ogrodnik będzie wiceprezydentem Bolesławca

Wiesław Ogrodnik będzie wiceprezydentem Bolesławca
fot. B.org Dotychczasowy prezes Zakładu Energetyki Cieplnej zacznie pracę w ratuszu 2 stycznia. Zapewnia, że nie będzie konkurować z Piotrem Romanem.
istotne.pl piotr roman, wiesław ogrodnik, samorząd

Prezydent Piotr Roman powołał swojego kolejnego zastępcę. Oprócz Kazimiery Popławskiej razem z Romanem pracować będzie także Wiesław Ogrodnik. Dotychczasowy prezes ZEC obejmie obowiązki wiceprezydenta po Nowym Roku, 2 stycznia.

"Czy się cieszę? Pytanie trudne. Od strony politycznej jest to naturalna kolej rzeczy. Po doświadczeniach w Polfie i w ZEC myślę, że podołam obowiązkom i pomogę prezydentowi. Na pewno po czterech latach nie będą konkurować z Piotrem Romanem. Będę lojalny" zapewnia w rozmowie z serwisem Boleslawiec.org Wiesław Ogrodnik.

Wiesław Ogrodnik ukończył Politechnikę Wrocławską, szereg kursów i szkoleń związanych głównie z systemem zapewnienia jakości oraz studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Od 2003 roku był prezesem zarządu Zakładu Energetyki Cieplnej w Bolesławcu. Od sześciu lat jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości.

Dodajmy, że Piotr Roman próbował najpierw na stanowisko wiceprezydenta powołać Janusza Kozioła, obecnego radnego z Ziemi Bolesławieckiej. Janusz Kozioł jednak odmówił.

(informacja KG)