BKS Bobrzanie rozpoczął rozgrywki od porażki

Logo BKS Bobrzanie Bolesławiec
fot. BKS Seniorzy BKS Bobrzanie przegrali z Prochowiczanką Prochowce 2:3. Z drużyny odeszli Chrystian Serkies, Radosław Szajwaj i Marcin Ogórek. Nowi piłkarze w zespole to: Sławomir Iskrzak i Sebastian Tylutki.
istotne.pl 0 bks bolesławiec

Od porażki rozpoczęli nowy sezon rozgrywek seniorzy BKS Bobrzanie Bolesławiec. W sobotę bolesławianie podejmowali Prochowiczankę Prochowice. W 7 minucie dobrej okazji do strzelenia bramki nie wykorzystał Krzysztof Szymański. W pole karne zagrywał Sławomir Iskrzak, a Szymański trafił piłką w boczną siatkę bramki.

Po błędzie Tomasza Jasińskiego rywale strzelili golaPo błędzie Tomasza Jasińskiego rywale strzelili golafot. Marcin Zabawa

W 24 minucie na bramkę bolesławian strzelał Andrzej Węgłowski. Na szczęście ten strzał był niecelny. Cztery minuty później goście wyszli na prowadzenie. Po kontrataku Prochowiczanki piłkę do siatki skierował Węgłowski. W 39 minucie dobrą okazję do wyrównania zmarnował Tomasz Jasiński. Bolesławianin strzelił wprost w bramkarza gości. W 45 minucie na bramkę bolesławian minimalnie chybił Jacek Nowak.

Sławomir Iskrzak zdobył dla BKS pierwszą bramkęSławomir Iskrzak zdobył dla BKS pierwszą bramkęfot. Marcin Zabawa

7 minut po zmianie stron bolesławianie doprowadzili do remisu. Na listę strzelców wpisał się nowy piłkarz BKS – Sławomir Iskrzak. Niestety, w 59 minucie goście ponownie wyszli na prowadzenie. Drugą bramkę dla Prochowiczanki zdobył Andrzej Węgłowski. Dwie minuty później goście z Prochowic zdobyli trzeciego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Wojciech Wawryk. W 83 minucie kontaktowego gola dla BKS zdobył Grzegorz Nowak. Wynik do końca meczu nie zmienił się. Bolesławianie przegrali z Prochowiczanką Prochowice 2:3.

W pierwszym meczu sezonu 2008/2009 Paweł Rissmann nie zdołał zdobyć bramkiW pierwszym meczu sezonu 2008/2009 Paweł Rissmann nie zdołał zdobyć bramkifot. Marcin Zabawa

BKS rozpoczął mecz w następującym składzie: Marek Przykłota, Grzegorz Nowak, Sebastian Tylutki, Paweł Demczar, Marek Kumoś, Krzysztof Szymański, Mateusz Mucha, Tomasz Jasiński, Daniel Góralewski, Sławomir Iskrzak i Paweł Rissmann.

„Podstawowym planem klubu jest zrealizowanie tego, czego nie udało się osiągnąć w ubiegłym sezonie. Zabrakło nam dwóch dobrych meczów, które mogliśmy wygrać, a przegraliśmy na własne życzenie. W dalszym ciągu walczymy o awans. Nie udało się w ubiegłym sezonie, spróbujemy to zrobić w tym sezonie. Oprócz dwóch nowych piłkarzy drużynę wzmocnią juniorzy. Grupa juniorów, która nie dostała się do pierwszego składu, będzie się ogrywała w drugiej drużynie” tłumaczy Jan Woch.