Piją alkohol na placach zabaw, udają ninja i niszczą mienie publiczne

Ninja
fot. SM Bolesławiec Strażnicy miejscy wielokrotnie podejmują interwencje w związku z tzw. wykroczeniami społecznie uciążliwymi, czyli m.in. spożywaniem alkoholu czy też niszczeniem urządzeń użytku publicznego.
istotne.pl 0 alkohol, monitoring, wandalizm, sm bolesławiec

Reklama

Jak się okazuje, skutecznym narzędziem do ujawniania tego typu wykroczeń jest miejski monitoring, który w ostatnim czasie został rozbudowany o kamery w parku przy ul. Tyrankiewiczów. Niestety, pięknie odnowiony i wyposażony w nowe urządzenia zabawowe park jest miejscem spotkań osób spożywających alkohol. I to nie tylko w godzinach wieczornych, ale również przed południem.

W ostatnim czasie, dzięki monitoringowi miejskiemu, praktycznie codziennie funkcjonariusze Straży Miejskiej w Bolesławcu podejmują czynności wobec osób, które traktują domki zabaw dla dzieci jako dogodne miejsce na spożywanie alkoholu. Dlatego też każdorazowo interwencje kończą się postępowaniem mandatowym.

Ponadto – w wyniku zgłoszenia operatora monitoringu – strażnicy miejscy ukarali osobę, która niszczyła urządzenia użytku publicznego. Do zdarzenia doszło na terenie przedszkola przy ul. Dolne Młyny. Mężczyzna zniszczył stół pod wiatą przedszkolną za pomocą tzw. gwiazdy ninja, którą potem rzucał w urządzenia zabawowe dla dzieci.

SM Bolesławiec/ii

Reklama