Akt notarialny podpisany, Rhenus Logistics ma zainwestować w Bolesławcu ponad 81 mln zł

Akt notarialny podpisany, Rhenus Logistics ma zainwestować w Bolesławcu ponad 81 mln zł
fot. GA W Sali Rajców akt notarialny podpisali prezydent Bolesławca Piotr Roman oraz przedstawiciele firmy Rhenus Logistics Marcin Bartosz i Sławomir Kossakowski.
istotne.pl inwestycja, piotr roman, strefa ekonomiczna, rhenus logistics

O sprawie pisaliśmy m.in. w materiale Niemiecki inwestor kupi od Miasta działkę za ponad 16 mln zł brutto i zatrudni 600–800 osób. Niemiecka spółka Rhenus Logistics kupiła ponad 25-ha działkę w bolesławieckiej podstrefie ekonomicznej. Powstanie na niej centrum logistyczne. Podpisanie aktu notarialnego miało miejsce w piątek 27 listopada w Sali Rajców.

Piotr Roman: – Wiążemy z tym inwestorem ogromne nadzieje ze względu na to, że ta branża jest jedną z najszybciej rozwijających się. Firma zadeklarowała poniesienie wydatków inwestycyjnych o wartości przekraczających 81 mln zł i zatrudnienie co najmniej 200 pracowników.

I dodał: – W najbliższym czasie wystąpimy do marszałka województwa, aby przyspieszyć działania związane z budową północnej części obwodnicy wschodniej, czyli łącznika między rondem za Łąką a rondem w Kruszynie. Mamy szansę na to, że bolesławiecki obiekt stanie się jednym z ważniejszych centrów tego typu w Polsce.

Od lewej: Piotr Roman, Marcin Bartosz, Sławomir KossakowskiOd lewej: Piotr Roman, Marcin Bartosz, Sławomir Kossakowskifot. GA

Marcin Bartosz, dyrektor generalny Rhenus Logistics, mówił o tym, co zdecydowało, że firma wybrała właśnie Bolesławiec:

To nie jest przypadkowa lokalizacja. Braliśmy pod uwagę wiele kryteriów. Jednym z najważniejszych było położenie geograficzne. Mamy nadzieję, że będziemy mogli obsługiwać tu klientów z Europy i centralnej, i zachodniej.

Firma brała pod uwagę też fakt, że jest u nas odpowiednio wykwalifikowana kadra, a także to, że „w żadnym momencie my, jako inwestor, nie poczuliśmy, że zostaniemy pozostawieni sami sobie”.

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, wiosną 2016 r. ruszy budowa, a samo centrum logistyczne powinno być gotowe w październiku.

Jakie warunki Rhenus Logistics zaproponuje swoim przyszłym pracownikom? – Jesteśmy firmą, która od samego początku kieruje się zasadą wiązania się z pracownikami na długi okres. Nie szukamy form zatrudnienia, które miałyby obejść możliwość budowania takich długich relacji. Myślę, że najlepszą formą ich budowania jest umowa o pracę – mówił Marcin Bartosz. – A jeśli chodzi o poziom wynagrodzenia, to dzięki władzom miasta mieliśmy możliwość zorientowania się, jakie są oczekiwania. Na pewno będziemy musieli się wpasować w oczekiwania lokalnego rynku pracy.