Tytuł Modernizacja Roku 2014 dla PWiK

Tytuł Modernizacja Roku 2014 dla PWiK
fot. Gerard Augustyn Główną nagrodę w kategorii Ochrona Środowiska otrzymało Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bolesławcu Sp. z o.o. za modernizację Stacji Uzdatniania Wody w Rakowicach koło Bolesławca.
istotne.pl modernizacja, pwik bolesławiec

Nagrodę w postaci pięknej statuetki i dyplomu, z rąk ministra, Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Pana Jerzego Kulińskiego odebrał prezes Spółki Józef Król.

Zmodernizowany w 2014 roku obiekt SUW Rakowice do konkursu zgłosił Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Marek Skorupa.

SUW Rakowice to najnowocześniejsza stacja uzdatniania wody w pełni zautomatyzowana, bezobsługowa, o ciągłej analizie jakości wody, zasilana z 13 głębinowych studni w systemie lewarowym (w studniach nie ma pomp). Stacja ma zdolność produkcyjną 10 000 m3 wody na dobę. Jest najważniejszą w systemie pięciu Stacji Uzdatniania Wody obsługujących Miasto i Gminę Bolesławiec.

Tytuł „Modernizacja Roku 2014” wręczono 27 sierpnia 2015 roku na Zamku Królewskim w Warszawie w 13 kategoriach. W 19 edycji ogólnopolskiego konkursu zgłoszono 762 realizacje. Jury konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Inż. Adama Podhoreckiego zakwalifikowało 60 realizacji. Reprezentanci tych modernizacji, czyli przedstawiciele inwestorów, wykonawców i projektantów, byli uczestnikami wielkiej gali, gdzie wręczano wyróżnienia dla finalistów i nagrody główne w poszczególnych kategoriach. Uroczystość uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Doroczne konkursy „Modernizacja Roku” organizowane są przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Temu przedsięwzięciu patronują między innymi, Prezydent Rzeczy Pospolitej Polskiej, Ministerstwa - Infrastruktury i Rozwoju, Edukacji Narodowej, Główni Inspektorzy - Ochrony Środowiska i Nadzoru Budowlanego.

Józef KrólJózef Królfot. PWiK
Józef KrólJózef Królfot. PWiK