Oświadczenie organizacji związkowych NSZZ „Solidarność”

Oświadczenie organizacji związkowych NSZZ „Solidarność”
fot. Solidarność Decyzja Pana Pokładka była wyłącznie decyzją organizacji terenowej i nie była konsultowana z innymi organizacjami zakładowymi i międzyzakładowymi.
istotne.pl wyróżnienie, solidarność, medal

Poniżej treść oświadczenia, jakie przesłano do naszej redakcji:

Organizacje zakładowe i międzyzakładowe NSZZ „Solidarność” z terenu miasta i powiatu bolesławieckiego wyrażają głębokie oburzenie w związku z przyznanymi medalami okolicznościowymi z okazji 35-lecia powstania NSZZ Solidarność.

Zaznaczamy, że decyzja Pana Pokładka była wyłącznie decyzją organizacji terenowej i nie była konsultowana z innymi organizacjami zakładowymi i międzyzakładowymi, zrzeszającymi członków NSZZ „Solidarność” z terenu miasta i powiatu bolesławieckiego, które są podstawowymi jednostkami organizacyjnymi związku NSZZ „Solidarność”.

Oburzył nas fakt wyróżnienia osób (pracodawców) łamiących prawa pracownicze i przez to pozywanych do sądu przez pracowników. Spór zbiorowy i sąd pracy był dla pracowników prawnie dozwoloną „ostatecznością”. Gdzie tu Pan Pokładek dopatrzył się współpracy ze strony tych pracodawców?

Reprezentowanie organizacji związkowych „Solidarność” przez Pana Józefa Pokładka po raz kolejny jest dla nas sprzeczne ze Statutem NSZZ „Solidarność”, a Jego „aktywność związkowa”, podważa fundamentalny cel związku jakim jest obrona godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku.

Na tego typu działania nie ma naszego przyzwolenia.

Agata Markowska
Przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Bolesławcu
oraz
Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu
Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność”w Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu
Komisja Zakładowa Weber-Hydraulika
Komisja Zakładowa BOK-MCC Bolesławiec