TPD Bolesławiec: 123 dzieci wypoczywało na koloniach w Jarosławcu

TPD Bolesławiec: 123 dzieci wypoczywało na koloniach w Jarosławcu
fot. TPD Bolesławiec W dniach od 27 czerwca do 2 sierpnia 2015 r. aż 123 dzieci wypoczywało na trzech turnusach w ośrodku Barka w Jarosławcu.
istotne.pl kolonia, um bolesławiec, mops bolesławiec, tpd bolesławiec

– Naszej organizacji bardzo zależy na tym, żeby na nasze kolonie pojechało jak najwięcej dzieci z rodzin o niższym statusie materialnym – mówią organizatorzy. – Staramy się pozyskać jak najwięcej środków, żeby dofinansować pobyt dzieci, które bez naszej pomocy prawdopodobnie nie wyjechałyby nigdzie na wakacje.

Dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bolesławcu 39 dzieci pojechało na kolonie bezpłatnie lub za symboliczną odpłatnością. Natomiast 64 uczestników kolonii z najuboższych rodzin otrzymało dofinansowanie z dotacji Urzędu Miasta Bolesławiec i Fundacji Polska Miedź. Były to kwoty od 400 do 800 zł. W sumie około 83% dzieci pojechało na kolonie nieodpłatnie lub z dużym dofinansowaniem

Program kolonii był bardzo bogaty. Dzieci wypoczywały aktywnie. Chodziły na plażę, na spacery po pięknych okolicznych lasach. Organizowano im wiele imprez, zabaw, konkursów oraz zajęć sportowych. Wszystkie konkursy były nagradzane dyplomami, słodkimi nagrodami i drobnymi upominkami.

Nie było czasu na nudę, każde dziecko w proponowanych zajęciach mogło znaleźć coś dla siebie. Koloniści uczestniczyli w atrakcyjnych wycieczkach. Płynęli statkiem oraz jachtami po jeziorze Wicko, zwiedzili muzeum Książąt Pomorskich i Muzeum Bursztynów. Odwiedzili Gospodarstwo Edukacyjne w Paprotach „Labirynt”, wystawę klocków Lego; wspinali się po linach w Parku Linowym.

TPD, oprócz darowizny z Fundacji „Polska Miedź”, otrzymało dotację z Urzędu Miasta Bolesławiec w wysokości 15 tys. zł.

Więcej zdjęć w galerii bolesławieckiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

TPD Bolesławiec/ii