Ostentacyjnie piją alkohol w miejscach publicznych. Posypały się mandaty

Ostentacyjnie piją alkohol w miejscach publicznych. Posypały się mandaty
fot. SM Bolesławiec Monitoring wciąż jest skutecznym narzędziem pracy strażników miejskich i bardzo często służy do ujawniania wykroczeń społecznie uciążliwych.
istotne.pl alkohol, sm bolesławiec

Do czynów tych dochodzi często w miejscach, które co do zasady mają służyć najmłodszym mieszkańcom naszego miasta. Wielokrotnie monitoring rejestruje osoby, które beztrosko spożywają alkohol w miejscu objętym zakazem. Ma to miejsce zarówno w godzinach popołudniowych i wieczornych, jak i rannych. W ostatnim czasie do takich sytuacji doszło 9 maja, i to dwukrotnie, na terenie parku miejskiego.

W kolejnych dniach do tego typu wykroczeń dochodziło też w Rynku. Posypały się mandaty.

– Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych grozi mandatem karnym w wysokości 100 złotych. Wskazać także należy, że usiłowanie spożywania alkoholu również jest karalne – mówią bolesławieccy strażnicy.

I dodają: – Interwencje dotyczące spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, zwłaszcza w parkach, pełnią jednocześnie rolę prewencyjną przed dopuszczeniem się innych czynów zabronionych, takich jak chociażby niszczenie mienia, do którego znacznie częściej dochodzi właśnie po spożyciu alkoholu.

SM Bolesławiec/ii