Przedszkolaki z Rudnej sprzątały świat

Akcja
fot. Gmina Rudna 120 dzieci ze wszystkich oddziałów gminnego przedszkola w Rudnej wzięło udział w corocznej akcji „Sprzątanie świata”.
istotne.pl 0 ekologia, gmina rudna, miasto lubin

Reklama

Dzieci zebrały śmieci do dwudziestu 35-litrowych worków. Młodsze dzieciaki sprzątały teren wokół przedszkola, „Miasteczka ruchu drogowego” oraz Ośrodka Zdrowia. Starsze, czyli 4- i 5-latki, porządkowały dwa parki przy ul. Polkowickiej oraz tereny przyległe do stadionu sportowego. Tam niemalże każde dziecko zapełniło swój worek znalezionymi papierami, plastikowymi butelkami, kubkami czy foliowymi odpadami. W efekcie maluchy zebrały dwadzieścia 35-litrowych worków śmieci. Jak na tak małe dzieci, to dużo.

– W takich akcjach nie jest najważniejsza ilość zebranych śmieci, ale rozbudzanie u dzieci potrzeby dbania o środowisko przyrodnicze oraz ich niekłamana radość i satysfakcja, że zrobiły coś dobrego, pożytecznego dla naszej Ziemi – podkreśla Elżbieta Jędrzejewska, dyrektorka przedszkola.

Celem akcji było rozbudzenie potrzeb dbania o najbliższe środowisko, kształtowanie nawyków proekologicznych, zwrócenie uwagi na negatywne zachowania ludzi wyrzucających śmieci w niedozwolonych miejscach oraz stworzenie okazji do aktywnego uczestnictwa w akcjach na rzecz ochrony środowiska. Jak co roku, działania wsparł referat Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Rudna, przekazując worki na śmieci i gumowe rękawiczki.

Więcej o akcji sprzątania świata, w którą włączyły się przedszkolaki z Rudnej, na stronie Urzędu Gminy.

Gmina Rudna/ii

Reklama