Mammobus w Gromadce

Mammobus w Gromadce
fot. Lux Med Diagnostyka Już niebawem rozpocznie się październik – miesiąc walki z rakiem piersi! LUX MED Diagnostyka zaprasza do wykonania bezpłatnych badań mammograficznych kobiety w wieku 40–75 lat! Na badania nie obowiązuje rejonizacja.
istotne.pl zdrowie, gromadka, rak

W roku 2014 w mammobusach LUX MED Diagnostyka przebadało się około 240 tysięcy kobiet. Każdego miesiąca mammobusy odwiedzają około 200 miejscowości, realizując program badań przesiewowych dla pań. – Mimo iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w dwóch grupach wiekowych na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusach, które odbędą się 7 października przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Gromadce, ul. Szkolna 9.

Szczegóły poniżej:

LUX MED Diagnostyka/ii