Ferajna zaprasza!

Ferajna
fot. UM Zgorzelec W kwietniu wytańczyli we Wrocławiu zwycięstwo w II turze Dolnośląskiego Przeglądu Artystycznie Zakręconych Seniorów „Bo radość jest w nas”. 3 czerwca zapraszają na swój benefis z okazji pięciolecia istnienia.
istotne.pl 0 benefis, miasto zgorzelec

Reklama

Zespół Taneczny Ferajna działa przy zgorzeleckim Miejskim Klubie Seniora. Tworzą go seniorzy uczęszczający na zajęcia taneczne, które pięć lat temu zostały włączone do oferty bezpłatnych zajęć ruchowych dla mieszkańców z grupy wiekowej 55+.

Zaczynali od poloneza, którym powitali grupę francuskich przyjaciół z Avion w 2011 r. Bo to właśnie wtedy instruktor zaproponował im stworzenie zespołu tanecznego, widząc, że grupa stałych bywalców klubowych zajęć tanecznych ma serce do tańca i lubi się bawić. Od tamtej pory jako Zespół Taneczny Ferajna, z uśmiechem i prawie nieograniczoną fantazją, oddają się tanecznej pasji, przypominając i popularyzując tzw. folklor miejski. Ich główny repertuar to polki, walczyki, sztajerki, kujawiaki i tanga, ale próbowali też swoich sił w jivie, rock and rollu, walcu angielskim.

Kolorowe stroje i coraz większe obycie ze sceną to atuty, dzięki którym bez trudu zyskują sympatię publiczności w każdym wieku. Nagroda, którą przywieźli z Wrocławia, to pierwszy laur zdobyty na szczeblu wojewódzkim, ale nie pierwszy dowód uznania dla ich umiejętności, bo praktycznie każdy występ czy pokaz przygotowany przez zespół to sukces.

Najważniejsze jednak, że po prostu dobrze się bawią, o czym będzie mógł przekonać się każdy,
kto przyjmie zaproszenie na otwarty dla publiczności benefis pięciolecia Ferajny, który odbędzie się 3 czerwca o godzinie 16.00 w Miejskim Domu Kultury.

Renata Burdosz, samodzielne stanowisko ds. współpracy z mediami/ii

Reklama