Można czytać! Świetna akcja czytelnicza w Szkole Podstawowej nr 2

Noc Bibliotek w SP nr 2
fot. SP nr 2 Bolesławiecka podstawówka po raz drugi zorganizowała ,,Noc bibliotek” w ramach podobnych spotkań w całej Polsce.
istotne.pl 0 grażyna hanaf, monika grzyb, elzbieta grzyb, anna kot, sp2 bolesławiec

Reklama

W bibliotece szkolnej wieczorna akcja ,,Strach się bać” trwała od godziny 17.00 do 21.00. Organizatorkami imprezy były nauczycielki: Elżbieta Grzyb, Monika Grzyb, Małgorzata Oleś oraz Anna Kot.

Dzieci, które przybyły do szkoły późnym popołudniem wzięły udział w wielu atrakcyjnych zabawach czytelniczych. Spotkanie rozpoczęło wspólne czytanie wiersza o duchach, których z których lepiej się śmiać, niż się ich bać. Potem wszyscy wzięli udział w warsztatach Grażyna Hanaf, autorki książek dla dzieci. Oprócz dyskusji o uczuciach i malowaniu marzeń, dzieci wysłuchały wspaniale opowiedzianej przez panią Grażynę historii o garbatej dziewczynce, która szukała wiedźmy spełniającej wszystkie marzenia i po wielu przygodach odzyskała wiarę w siebie i w ludzi. Zrozumiała, że w życiu najważniejsza jest miłość, która wszystko leczy. Jej przygody Grażyna Hanaf opisała w książce ,,Garbuska".

Po kolacji zjedzonej w szkole dzieci kontynuowały zabawy, podzielone na grupy, ruszyły w trasy po korytarzach szkoły według otrzymanych map. Tam czekały na nie różne zadania czytelnicze, związane ze strachami z bajek. Po ich rozwiązaniu otrzymały dyplomy oraz zakładki i bajecznie kolorowe naklejki.

Reklama