Jarosław Kret w Bolesławcu

Jarosław Kret w Bolesławcu
fot. Polimerek/Wikimedia Commons Autor książek podróżniczych, fotoreporter i popularny dziennikarz telewizyjny spotka się z bolesławianami w czwartek 21 kwietnia w Orle.
istotne.pl cik orzeł, jarosław kret, centrum wiedzy

Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu zaprasza na spotkanie z Jarosławem Kretem, autorem książek podróżniczych, fotoreporterem i popularnym dziennikarzem telewizyjnym. Odbędzie się ono w czwartek 21 kwietnia w Centrum Integracji Kulturalnej Orzeł przy ul. Chopina. Początek o 18:00. Wstęp wolny.

Jak czytamy na stronie MBP:

Powszechnie znany jako prezenter pogody – Jarosław Kret napisał i wydał już kilkanaście książek podróżniczych.

Z wykształcenia jest egiptologiem, w trakcie studiów przebywał na rocznym stypendium w Kairze. Potem zajął się afrykanistyką, stosunkami międzykulturowymi i archeologią śródziemnomorską. W sumie studiował 12 lat.

Od 1992 r. współpracuje z mediami. Prowadził autorskie programy Klub Podróżników i Kino Klubu Podróżników w Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym. Współtworzył polskie wydanie magazynu „National Geographic”. Od 1999 r. jest członkiem The Explorers Club.

Prowadził nadawany w TVP Info program podróżniczy Planeta według Kreta. Od 2002 r. na antenie TVP prezentuje prognozę pogody.

Kocha podróże, odwiedził wiele krajów w różnych regionach świata. Te najbardziej ulubione, do których wraca najczęściej, to Egipt, Indie, Ziemia Święta, Madagaskar.

MBP/ii