Cuda wianki w Kraśniku Dolnym

Cuda wianki w Kraśniku Dolnym
fot. Gmina Bolesławiec Wioska Sześciu Zbóż po raz kolejny pokazał, że nie jest to tylko nazwa. Panie z tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich zorganizowały warsztaty wyplatania wianków.
istotne.pl kraśnik dolny

Różne rodzaje zbóż, jarzębina, trawy, zatrwian, kwiaty i zioła, to wszystko stworzyło kilka przepięknych i co najważniejsze niepowtarzalnych kompozycji, które powstały w Domu Ludowym w Kraśniku Dolnym pod czujnym okiem Krystyny Klisiewicz i Anetty Kamińskiej. Do pracy przystąpiły natomiast panie, które nigdy wcześniej nie tworzyły takich kompozycji.

Ci, którzy myślą, że stworzenie wianka ze zbóż i kwiatów jest proste, są w błędzie. Proces tworzenia znacznie różni się od tego, który niektórzy pamiętają jeszcze z dzieciństwa i wyplatania wianków z polnych kwiatów. W przypadku większych kompozycji niezbędne jest bowiem stworzenie podstawy z gałązek, do której dodawane są kolejne elementy. Co ważne, kwiaty, zboża i zioła nie są klejone a wiązane. Warto pamiętać o tym, że zboża wcześniej muszą być zerwane w odpowiednim czasie oraz w właściwy sposób wysuszone.

Efekty przerosły najśmielsze oczekiwania. Po dwóch godzinach panie ukończyły pracę, a kolorowe wianki były gotowe. Jak podkreślają uczestniczki zajęć satysfakcja przy takiej pracy jest ogromna, a i zabawy i śmiechu nie brakuje. Więcej zdjęć na facebookowym profilu Kraśnika Dolnego Wioski Sześciu Zbóż.

Anetta Kamińska